Haber

Yüzde 65 Zam İstediler! İBB’den Eyüp Aksu’yu Kızdıracak Yanıt Geldi: “Böyle Bir Gündem Yok”

Son zamlardan memnun olmadıklarını her fırsatta gündeme getiren taksiciler, yüzde 65 zam istediklerini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) doğru yola çıkan taksilere öfkeli tepki geldi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gökce, “Böyle bir gündem yok. Yüzde 65’i nasıl hesapladılar bilmiyorum.”

İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yüzde 65 oranında taksimetre tarifesi artışı talep ettiklerini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun talep ettiği taksimetre fiyatlarına yüzde 65 oranında zam yapılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Gökce, kendilerine resmi bir artış talebi gelmediğini belirterek, taksi ücretlerindeki artışın aralık sonu veya ocak ayı sonunda yapılabileceğini ifade etti.

FOX TV’ye konuşan Gökçe, taksi fiyatlarıyla ilgili UKOME’nin 6 ayda bir toplandığına dikkat çekerek, “Öyle bir gündem yok. Yüzde 65’i nasıl hesapladılar bilmiyorum. Bizim UKOME’lerimiz 6 ayda bir artışla toplanıyor. Daha önce de öyleydi” dedi. Ocak UKOME.” “Rakam söylemek gerçekçi değil. Üstelik yüzde 65 de bizim uygun göreceğimiz bir artış değil” dedi.

Gökce, ‘Zam oranlarını enflasyon artışı, asgari ücret artışı ve akaryakıt zammı ile belirliyoruz. Böyle bir artış gündemimizde yok. Bize ulaşan resmi bir teklif yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu