Teknoloji

Toyota sevkiyatları durdurdu

Dünyanın en çok satan otomobil şirketlerinden Toyota, bağlı kuruluşu Toyota Industries’in motor sertifikasyonu sırasında yapılan testlerde usulsüzlükler olduğunun ortaya çıkmasının ardından 10 modelin sevkiyatını askıya aldığını duyurdu. Açıklamaya göre üç dizel motor modelinin sertifikasyonu için uygun beygir gücü çıkış testinin yapılmadığı ortaya çıktı.

SEVİLEN MODELLER DE VAR

Land Cruiser 300 arazi araçları, HiAce vanlar ve Hilux kamyonetler gibi markanın önde gelen modellerinin bu motorları kullandığı açıklandı. Ayrı bir açıklamada Toyota Industries, çalışanlarının daha yeterli veri elde etmek için yakıt enjeksiyon ölçümlerini değiştirdiğini söyledi.

Toyota Motor, etkilenen motor ve araçların motor performans standartlarını karşıladığını belirtti. Toyota Industries ayrıca forklift ve diğer inşaat ekipmanlarına yönelik motorların sertifikasyon süreciyle ilgili başka usulsüzlüklerin de bulunduğunu söyledi.

Japonya’da popüler küçük araçlar üreten Toyota yan kuruluşu Daihatsu’nun onlarca yıldır araç güvenliği testlerini gerektiği gibi yürütmediği ortaya çıktı.

akyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu