Haber

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Sosyal Projeleri

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından bu yana temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirdiği birçok sosyal projeyle dikkatleri üzerine çekti.

Efeler’in “Marka Şehir” olması için çalışmalarını sürdüren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilçe genelinde sosyal belediyecilik hizmetleriyle de takdir topladı. Kestiği her kurdela ile Efelerlilere dokunan Lider Atay, 4 yılda vatandaşların hizmetine sunduğu kültürel ve sosyal projelerle de dikkat çekiyor.

Tesisleri ve konforlu ortamı ile bilgiye ulaşmak isteyen gençler başta olmak üzere her yaştan vatandaşın ikinci adresi olan 11 Kitap Kafe, Efeler’de yaşayan ve şehri ziyaret eden kadınların ücretsiz ikramlarla özgürce sosyalleşebileceği 5 Hanım Evi ve Çalışan annelerin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri 4 ev. 1 Gündüzlü Huzurevi, vatandaşların karşı karşıya kaldığı olumsuz yaşam koşullarının psikolojik etkilerinin azaltılmasına yardımcı olan 3 Psikososyal Destek Merkezi, çocuğu olan ailelere her gün 2.500 süt ve 1.450 aileye her gün erzak yardımı ile Efeler dışında yaşayan öğrenciler. okul. Eğitim desteği sağlayan Efeler Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi (EFESEM), hayata geçirilecek sosyal projelerin bilimsel altyapısını hazırlayan Efeler Belediyesi Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (EFESAM), Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapan ve genç sporcuların Efeler’de yetişmesine destek olan Olimpik Tırmanma Duvarı, Efeler’in bereketli topraklarında yetişen ilçenin lezzetlerini ülke geneline tanıtmak amacıyla düzenlenen 2 Gastronomi Festivali. Bu lezzet şölenlerinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanıyor. Önder Atay ile birlikte sanatın inceliği şehrin ruhuna dokunmuştur. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) ekibi ilçede ve yurdun çeşitli bölgelerinde çok sayıda oyun sahneledi. Öte yandan kentte 122 kez sergi, söyleşi ve konser düzenlendi. Kültür hayatımıza adlarını altın harflerle yazdıran Münir Özkul, Adile Naşit ve Aydın Boysan’ın isimleri de Efeler’in en işlek noktalarından biri olan Sevgi Yolu’nun sokaklarında yaşatılıyor. Efeler Belediyesi Kültür Yayınları da 18 eser bastırarak şehrin kültürel zenginliğine katkıda bulundu. Şehrin kurtuluşunda önemli rol oynayan ve Milli Mücadele dönemine büyük katkı sağlayan Kuvayimilliye Milis Binbaşı Danişmentli İsmail Efe Anıt Heykeli de Efeler’e getirildi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu