Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İsrail’e sert sözler: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesi

İsrail 29 gündür bombaladığı Gazze’de sivilleri katletmeye devam ediyor. Batı, Gazze’de masum insanların öldürülmesine sessiz kalırken, İsrail’e en sert tepki Türkiye’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hamas terör örgütü değil, mücahitlerden oluşan bir topluluktur” sözleri Türkiye’nin tavrını açıkça ortaya koyuyordu. İsrail’e son tepki AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Batı’nın tavrını eleştiren Çelik, Netanyahu hükümetini “cinayet makinesi” olarak nitelendirdi.

Çelik’in açıklamaları şöyle:

“Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Her katliamdan sonra bu cinayet makinesi, ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ cümlesiyle Batılı ülkeler tarafından daha fazla cinayet işlemeye teşvik edilmektedir.

Gazzelilerin yaşam hakkını dikkate almadan sadece ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ diyen herkes bu insanlığa karşı suçların faillerinden biridir. Masum insanların öldürüldüğü her katliamın ardından ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ diyerek Gazzelilerin yaşam hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin gerçek destekçileridir.

“BATI ÜLKELERİ İNSAN HAKLARINDAN VE HUKUKTAN SÖZ ETMİYOR”

Netanyahu katliam politikası izlerken Batılı ülkeler hiçbir zaman insan haklarından ve hukuktan yüksek sesle bahsetmedi. Tam tersine ‘İsrail’in kırmızı çizgileri yoktur’ diyorlar. ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyenler, ‘daha fazla cinayet işleyin’ diyor.

“BARBARLIK İNSANLIĞA SAVAŞ AÇTI”

Barbarlık tüm insanlığa savaş ilan etmiştir. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Kim Gazzelilerin yaşam hakkından bahsetmeden ‘İsrail’in kendini savunma hakkı’ndan söz ediyorsa, tetikçinin arkasında odur. Masum çocukların ölümünden sonra ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyen kişi, insanlığa karşı savaşın gerçek planlayıcısıdır.

“Türkiye, BARBARLIĞA KARŞI İNSANLIĞIN SESİDİR”

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı, temiz Gazze halkını korumanın tek yoludur. “İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunmasına yönelik Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planının en değerli ve hayati yeridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu